Wiadomość dla świata od Nikol

Wiadomość dla świata od Nikol

  • On 20/11/2017
  • Adam Nergal Darski, DKMS
Spread the love

Chcieliśmy Wam opisać historię Nikol – mieszkanki Czech i fanki Adama Darskiego, która kupiła w naszym sklepie jego koszulkę. W wypadku tej konkretnie aukcji 60% ceny sprzedaży zostało, na życzenie Adama, przeznaczone od Nikol bezpośrednio na rachunek fundacji DKMS. Jeśli jeszcze nie wiecie to spieszymy z informacją, że misją fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych, zaś jej celem statutowym jest rejestracja jak największej ilości dawców.

Historia Nikol nie jest ani łatwa, ani prosta. Nie ma nawet happy endu. Mimo smutku i łez, które naturalnie pojawiły się w oczach Nikol kiedy otwierała paczkę z koszulką Adama, poczuła też ulgę. Ulgę, że mogła komuś pomóc…

Przeczytajcie wiadomość od Nikol dla świata:

Nikol celebrity2use Adam Nergal Darski„Dlaczego popieram Nergala? Bo wierzę w niego i w rzeczy, które robi. Wiele osób potrzebuje pomocy z małych i dużych powodów. Dzisiaj chcę powiedzieć, dlaczego naprawdę konieczne jest zostanie dawcą szpiku kostnego. Mój chłopak – Honzik, cierpiał z powodu białaczki. Dzięki darczyńcy udało mu się przeżyć ponad rok. Spędził ten czas z przyjaciółmi i rodziną, grał w paintball i jeździł swoim chopper’em. Jestem pewna, że każdy, kto wybierze wyjście ze swojej strefy komfortu i zostanie dawcą, stanie się bohaterem. Dlaczego? Ponieważ podjęcie takiej decyzji nie jest zwykłą rzeczą i wielu ludzi nie wie lub nie myśli o tym problemie aż do czasu, gdy oni sami lub ktoś z ich otoczenia potrzebuje pomocy.

Oczywiście nie każda historia ma szczęśliwy koniec. Niemniej jednak, dzięki dawcy ta mała zmiana na lepsze, nawet tylko przez rok, jest czymś niesamowitym, co warto zrobić. Honzík na zawsze pozostanie z nami w naszych sercach i duszach.”

Nikol, dziękujemy Ci! Jesteś niezwykle odważna i silna. Niech to, że podzieliłaś się swoją historią, zmieni świat i pomoże pomagać innym.

Post opublikowaliśmy za zgodą Nikol.

 2

0 Komentarze