Czym jest nasz Bank Ubrań?

Czym jest nasz Bank Ubrań?

  • On 22/05/2019
  • Atelier Second Life, Bank Ubrań
Spread the love

Jako celebrity2use współtworzymy inicjatywę Bank Ubrań razem z naszymi partnerami z Atelier Second Life i Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca!

Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną łączącą biznes ze światem mody. Wspiera kobiety, którym z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym. Pomaga im w dobrym starcie zawodowym, edukując jednocześnie w zakresie dbania o środowisko. Promuje gospodarkę obiegu zamkniętego (circular economy), trend współdzielenia w modzie (sharing economy) oraz dążenia do ograniczenia wytwarzania odpadów (zero waste).

W 2019 r. Bank Ubrań zakłada pomoc 100 kobietom w wieku od 17-28 lat, które były lub nadal są podopiecznymi domów dziecka. W ramach 10 warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów w całej Polsce każda z kobiet otrzymuje: szkolenie z zakresu pewności siebie i wizerunku, naukę stylizacji oraz odzież biznesową. Warsztaty kończą się sesją zdjęciową, w tym zdjęciem do CV. Celem jest przekazanie młodym kobietom najwyższej jakości wiedzy i zrobienie wszystkiego co możliwe, aby swoją nową pracę rozpoczęły pewne siebie.

Ubrania przekazane na rzecz Banku pochodzą głównie od kobiet biznesu pracujących w korporacjach, które są partnerami i sponsorami projektu. Dzięki mądrym działaniom CSR partnerów i sponsorów Banku Ubrań, ten piękny projekt może być realizowany.

Ambasadorki projektu nagłaśniają w mediach – w tym społecznościowych, szczytne idee i  wartości, jakie Bank Ubrań promuje.

Inicjatywa towarzyszy Ogólnopolskiemu Programowi Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, której celem jest aktywizowanie młodych ludzi z pieczy zastępczej narażonych na wykluczenie społeczne.

PIERWSZE WARSZTATY JUŻ ZA NAMI. Gwiazdą Warsztatów była MAŁGORZATA CECHERZ.

PRZECZYTASZ O PIERWSZYCH WARSZTATACH KLIKAJĄC TU.

Inicjatorzy projektu Bank Ubrań:

Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca i Atelier Second Life

Partnerzy wspierający Bank Ubrań:

celebrity2use i Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

Facebook: https://www.facebook.com/bankubran

 2

0 Komentarze